Farské oznamy na 17. Nedeľu v Cezročnom období - 28.7.2024

• Pondelok: Svätých Marty, Márie a Lazára – spomienka.

• Utorok: Sv. Petra Chryzológa, biskupa a učiteľa Cirkvi;
    Bl. Zdenky Cecílie Schelingovej, panny a mučenice – ľubovoľné spomienky
    a Sv. Justína de Jacobis – spomienka vo vincentskej rodine.

• Streda: Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza – spomienka.

• Štvrtok: Sv. Alfonza Máriu de Liguori, biskupa a učiteľa Cirkvi – spomienka.

• Piatok: Sv. Euzébia Vercellského, biskupa a Sv. Petra Juliána Eymarda, kňaza – ľubovoľné spomienky.

• Sobota: Svätých Gorazda a spoločníkov – spomienka

• Nedeľa: Osemnásta nedeľa v Cezročnom období.

28.7.2024
8.00Za † manžela a jeho rodičov.
9.30Za zdravie a Božiu pomoc pre sr. Katarínu.
20.00Božie požehnanie pre Denisu.
29.7.2024
7.00Za † rodičov Štefana a Máriu, st. rodičov z oboch strán a bratov Františka a Milana a švagra Mirka.
18.00Za † rodičov, st. rodičov, krst. rodičov, tetu a strýka.
30.7.2024
7.00Za † manžela Jána, jeho rodičov a st. rodičov, švagor Jozef a František.
18.00† Emil.
31.7.2024
7.00Poďakovanie za Božiu pomoc pre rodinu.
18.00† rodičia Ján a Elena.
1.8.2024
7.00Za vyliatie Ducha Svätého na Annu a jej rodinu.
18.00Za † Stanislava a st. rodičia z oboch strán.
2.8.2024
7.00† Hedviga a Rudolf.
18.00† manžel Ladislav a rodičia Etela a Ján.
3.8.2024
7.00Za zdravie a B. požehnanie, pomoc a odvahu pre Miriam.
17.00Zosnulí členovia Posvätného ruženca.
  • Dnes je svetový deň starých rodičov a seniorov, ktorý ustanovil pápež František v roku 2021 na štvrtú júlovú nedeľu. Nazval ho „sviatkom stretnutia“, ktoré má prehlbovať puto medzi starými rodičmi, deťmi a vnúčatami, medzi manželmi v rokoch alebo medzi mladými a seniormi. Je dobré zapojiť do prežívania tohto dňa deti a mládež a pozvať ich k návšteve starších a osamelých a k modlitbe za starých rodičov.
  • Pozývame Vás na blahorečenie Jána Havlíka, ktoré sa uskutoční 31.augusta 2024 v Šaštíne. V autobuse je voľných asi 8 miest
  • V súvislosti s uložením relikvií Jána Havlíka do Kostola sv. Vincenta 1.9., bude detská svätá omša o 9:30 preložená do Kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Prievoze.
  • Pri príležitosti blahorečenia Jana Havlíka sme dali naladiť organ, bude treba zabezpečiť externú obrazovku, lavičky na terase kostola, výzdobu, dobrovoľníkov a veľa ďalších vecí. Týmto vás chceme poprosiť o modlitbovú a finančnú pomoc, aby sme to s pomocou Božou zvládli. Kto môže a je ochotný obetovať milodar na tento úmysel, môže tak urobiť na budúcu nedeľu pri svätých omšiach. Už vopred ďakujeme a pamätáme na Vás v modlitbách.
  • Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme denne pred a počas svätých omší, vo štvrtok od 17.00 a v piatok od 16.00. Eucharistická adorácia bude v Kostole sv. Vincenta. v utorok a piatok od 16.00.
  • V piatok 2. augusta môžeme získať porciunkulové odpustky – musíme splniť tieto podmienky – nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou Otče náš a Verím v Boha, byť v posväcujúcej milosti, sväté prijímanie a modlitbu na úmysel Svätého Otca.
  • Modlitba fatimskej soboty bude v sobotu 3.8.2024 po rannej svätej omši o 7.00 hod v Kostole sv. Vincenta.
  • Na potreby kostola prispeli v tomto týždni osobne Bohu známi darcovia sumami 30€ a 50€.

Iné:

•
  • Po piatich rokoch (2019) sa bude opäť konať Národný pochod za život, tentoraz v Košiciach v nedeľu 22.
    septembra 2024. Národný pochod za život pripravuje dobrovoľnícky tím, ktorý tvoria zástupcovia pro-life
    organizácií, pod záštitou KBS. Aktuálne informácie môžete sledovať aj na stránke www.pochodzazivot.sk
Farské oznamy na 17. Nedeľu v Cezročnom období – 28.7.2024