Farské oznamy na 24. Nedeľu v Cezročnom období - Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slobvenska

• Pondelok: Výročie posviacky Kostola sv. Vincenta de Paul [24] – slávnosť. Tiež: Svätých Kornela, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov – spomienka.

• Utorok: Sv. Róberta Bellarmína, biskupa a učiteľa Cirkvi a Sv. Hildegardy z Bingenu, panny a učiteľky Cirkvi – ľubovoľné spomienky.

• Štvrtok: Sv. Januára, biskupa a mučeníka – ľubovoľná spomienka.

• Piatok: Svätých Andreja Kima Taegona, kňaza,Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov,mučeníkov – spomienka.

• Sobota: SV. MATÚŠA, APOŠTOLA A EVANJELISTU – sviatok.

• Nedeľa:  25 NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

15.9.2024
8.00Za dobrodincov kostola sv. Vincenta de Paul.
9.30† rodičia František a Agnesaa ich deti.
20.00† Ing. Peter Žatko a Anna žatková.
16.9.2024
7.00Na úmysel darcu.
18.00† rodičia Axamitoví a Hívešoví.
17.9.2024
7.00† Zdenka.
18.00† birmovná mama Gabriela s manželom.
18.9.2024
7.00† Zoltán a Šarlota.
18.00† rodičia: Štefan a Vilma; teta Elena.
19.9.2024
7.00Za zdravie a Božiu pomoc pre Alenu, Daniela a Ľudovíta.
18.00† manžel Milan a rodičia: Katarína a Jozef.
20.9.2024
7.00† rodina Klčovanských a ich rodičia.
18.00† rodičia: Rudolf a Viktória, sestra Margita.
21.9.2024
7.00† Matilda, Zora a Juraj.
17.00Za † Alžbetu.
  • V pondelok 16. septembra 2024 slávime 24. výročie posviacky nášho chrámu sv. Vincenta de Paul. Pozývame Vás na slávnostnú svätú omšu o 18.00 hod. kedy môžeme získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • V tomto týždni sú jesenné kántrové dni v stredu, v piatok a v sobotu. Záväzný je iba jeden z nich. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu.
  • Pozývame všetkých na premietanie filmu o bl. Jankovi Havlíkovi, ktoré sa uskutoční v pondelok 23. septembra 2024 o 19.00 hod. v sále Vincentínum na prízemí kostola.
  • Stretnutie birmovancov, ktorých vedie páter Miroslav bude vo štvrtok 19.septembra o 17.20 hod. v Kostole sv. Vincenta.
  • Otvárame prípravu detí na prvé sväté prijímanie zo štátnych škôl. Prihlášky prosíme vyplniť online prostredníctvom elektronického formulára, ktorý je aj na webovej stránke farnosti v časti sviatosti. Prihlasovanie je možné do 30.9.2024. Aby ste mohli zapísať svoje dieťa na 1. sväté prijímanie je potrebné, aby chodilo na náboženskú výchovu všetky tri roky na ZŠ alebo na 8-ročnom gymnáziu! Niekoľko prihlášok bude k dispozícií aj v papierovej forme v sakristií kostola. Prosíme uprednostniť elektronický spôsob.
  • Pozývame všetkých miništrantov na prvé stretnutie po prázdninách, ktoré sa uskutoční v sobotu 21.9.2024 so začiatkom o 14:00 v sále Vincentinum na prízemí kostola.
  • Od októbra plánujeme prípravu dospelých na prijatie sviatosti krstu, alebo doplnenie sviatosti 1. sv. prijímania a birmovky. Kto má záujem, môže sa prihlásiť na farskom úrade, alebo na emailovej stránke farnosti: rkfu@vdp.sk.
  • Na Slovensku sa aj tento rok uskutoční Národný pochod za život. Konať sa bude dňa 22. septembra 2024 v Košiciach. Viac informácii nájdete na plagáte alebo na webovej stránke www.pochodzazivot.sk
  • Spolok sv. Vincenta de Paul na Slovensku pozýva na „Stretnutie mladých“, ktoré sa uskutoční v dňoch 10.-13. októbra v Bratislave, v Dome nádeje. Stretnutie budú viesť mladí ľudia z Filipín v angličtine. Program je zameraný na duchovné povzbudenie. Pre prvých 40 prihlásených je doprava, strava, aj ubytovanie zadarmo. Viac informácií na plagátiku (nižšie), tiež v kostole sv. Vincenta de Paul alebo na Spolok sv. Vincenta de Paul na Slovensku.
  • Blíži sa tradičná zbierka Boj proti hladu, a tak sa obraciame na Vás s prosbou o pomoc s pečením a balením medovníkových srdiečok. Materiál na balenie je k dispozícii pri vchode do sakristie. Pán Boh zaplať za vašu ochotu a čas, vďačné sestry vincentky.
  • Na potreby kostola prispeli v tomto týždni osobne Bohu známi dárcovia sumami: 20, 30 a 100€.

Všetkým vyslovujeme úprimné Pán Boh odmeň za vašu blízkosť a duchovnú i hmotnú štedrosť.

P. Peter Šaradín, CM, farár

Iné: