Farské oznamy na 5. pôstnu nedeľu [B] - 17.3.2024

• Pondelok: Sv. Cyrila Jeruzalemského, biskupa a učiteľa Cirkvi – spomienka.
  • Utorok: Sv. Jozefa, ženícha preblahoslavenej Panny Márie – slávnosť.
  • Sobota: Sv. Turibia de Mongrovejo, biskupa – spomienka.
  • Nedeľa: Palmová (kvetná) nedeľa.

17.3.2024
8.00Za † Jozefa a starých otcov Jozefov
9.30† otec Kamil a starí rodičia z oboch strán
20.00† rodičia: Rozália a Vincent a súrodenci.
18.3.2024
7.00Za Božie požehnanie a zdravie pre deti s rodinami
18.00Za † Eriku Švecovu
19.3.2024
7.00Za rodinu Malú
18.00zomrelý Jozef
20.3.2024
7.00Zs st. rodičia Eugen a Anna a brat Eugen
18.00Za† súrodencov Mária, Alojz, Jaroslav a ich najbližší
21.3.2024
7.00† rodina Hangáčová.
18.00† rodičia: Helena a Eugen, brat Jozef. Jelenčíkovci.
22.3.2024
7.00Zs st. rodičia Mária a Jozef, prateta Mária, Zs st. rodičia Ján a Irma, prastrýko Jozef
18.00Za † sesternicu Emiliu a jej rodičov.
23.3.2024
7.00Zs teta Jarka, strýko Jozef, sestra Inka, krstní rodičia Tedodor a Lýdia, krstná mama Viera
17.00Za zdravie a Božie požehnanie pre Lauru.
  • Birmovanci, skupina P. Miroslava, CM sa stzretne vo štvretok 21. marca 2024 o 17.20 v kostole sv. Vincenta de Paul.
  • Pozývame vás na modlitbu Krížovej cesty, 20. marca 2024 o 17:00. Krížová cesta sa uskutoční s hudobnou podporou Základnej umeleckej školy svätej Cecílie. Účinkovať budú žiaci a pedagógovia ZUŠ svätej Cecílie a spevácky zbor Tempus.
  • V sobotu, 23.3. sa bude konať v tomto pôstnom období posledný raz krížová cesta v Marianke pod vedením pátra Jozefa Garaja. Pozývame cyklistov na púť prechodom cez Malé Karpaty do Marianky. Podrobnosti sú na nástenke.
  • V sobotu 23.3. a na Palmovú nedeľu 24.3. bude v našej farnosti spoločná sv. spoveď. V sobotu spovedáme v Kostole sv. Vincenta od 15.00 do 18.00h. V nedeľu v Kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Prievoze 15.00h – 17.00h a v Kostole sv. Vincenta od 17.00h – 21.00h. Prosíme veriacich, aby túto možnosť využili v čo najväčšom počte. Ďakujeme za pochopenie.
  • Dňa 13. apríla sa pod záštitou bratislavského arcibiskupa Mons. Stanislava Zvolenského uskutoční medzinárodná konferencia pre rodičov, pedagógov a odbornú verejnosť na aktuálne témy prevencie
    duševného zdravia. Zahraniční odborníci z praxe poskytnú rodičom praktické rady ako vychovať silné a odvážne deti. Viac informácii na stránke www.sosformacia.sk
  • Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 19.-21. apríla 2024 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací
    formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke www.rodinkovo.sk Na duchovnú obnovu je možné prísť s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori.
  • Srdečne pozývame deti z našej farnosti vo veku od 6 do 14 rokov na tradičný Farský denný tábor, ktorý bude naša farnosť tento rok organizovať v spolupráci s OZ Stanovačka. Bohatý program tábora na tému “Povolanie k svätosti“ bude deťom spestrovať začiatok letných prázdnin, v termíne od 1. do 4. júla 2024 (pondelok až štvrtok). Informácie o tábore a prihláškach môžete získať v predajni pod kostolom od pondelka, 11. marca 2024.

• Kolégium Antona Neuwirtha ponúka študijno-formačný program, ktorý Ti pomôže budovať nielen intelekt, ale aj charakter a zmysluplné vzťahy v komunite. Nevadí, že ešte veľmi nevieš, čo so životom. Kolégium môže byť presne tým miestom, kde nájdeš a prehĺbiš vzťah k sebe, k blížnym a tiež k Bohu.

Kolégium sú hlboké diskusie nad veľkými otázkami, ktoré si kladie každý človek. Kolégium je komunita výnimočných mladých ľudí, o ktorú sa môžeš kedykoľvek oprieť. Kolégium je klasické vzdelávanie s originálnymi textami veľkých autorov. Kolégium sú stretnutia so zaujímavými osobnosťami z rôznych oblastí spoločenského života. Buď súčasťou tohto príbehu!

Všetky potrebné informácie o programe, pilieroch klasického vzdelávania, ubytovaní či školnom nájdeš na našej webovej stránke. Prihlášku do vysokoškolského programu si môžeš poslať do 14. apríla 2024.

Ak chceš skúsiť a presvedčiť sa, aké dobré je Kolégium a spoznať program a študentov bližšie, prihlás sa na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v kaštieli v Ivanke pri Dunaji 20. marca 2024 o 16:00. (k oznamu je pripojený aj plagát).

Oznamy na obdobie pôstu

• Pobožnosť Krížovej cesty počas celého pôstu bude v Kostole sv. Vincenta v stredu a v piatok 45 min. pred večernými sv. omšami a v piatok aj po rannej svätej omši. V prievozskom kaštieli bude krížová cesta bývať v nedeľu o 16:15 h. Kto sa zúčastní tejto pobožnosti, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Veriaci, ktorý sa v piatok v pôstnom období pomodlí po prijímaní pred obrazom Ježiša Krista ukrižovaného modlitbu „Dobrý a preláskavý Ježišu“ môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.
  • Počas pôstneho obdobia, pondelok až piatok, ráno o 6.00 sa v kaplnke NPM – Zázračnej medaily budeme modliť ranné chvály. Modlitbu budú viesť bratia z 1. spoločenstva neokatechumenátnej cesty.

Iné

Farské oznamy na 5. pôstnu nedeľu – 17.3.2024